Diecezja ma nowe sanktuarium - Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej  - Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Bp Tadeusz Lityński 21 listopada ogłosił kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Babimoście sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej. Stało się to w 310. rocznicę zachowania Babimostu od epidemii cholery >>> Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Do pozazdroszczenia - Gość Niedzielny

Na mapie znajdziemy Podmokle Małe i Wielkie. Ale świątynia jest jedna. W Podmoklach. Po prostu.

Miało się to stać 1 maja, w dzień patrona kościoła – św. Józefa Rzemieślnika, ale z powodu pandemii uroczystość poświęcenia świątyni należącej do parafii w Babimoście odbyła się 18 października. >>> Gość Niedzielny

Świątynia konsekrowana  - Aspekty

Bp Stefan Regmunt dokonał konsekracji kościoła św. Józefa Rzemieślnika w Podmoklach.W tym roku przypada 25-lecie istnienia kościoła w Podmoklach. Z tej okazji, jak powiedziała na początku Mszy św. Grażyna Trocholepsza, sołtys Podmokli Małych, mieszkańcy postanowili uczcić ten jubileusz i 18 października dokonać uroczystej konsekracji świątyni. – 1 maja mieliśmy odpust ku czci św. Józefa i według wcześniejszych planów to właśnie tego dnia miała się odbyć uroczysta konsekracja kościoła – zaznacza proboszcz ks. Andrzej Piela.

FOTOREALCJA  - GOŚĆ NIEDZIELNY