02.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. I niedziela miesiąca - zmiana tajemnic Żywego Różańca – Intencja Apostolstwa Modlitwy: O Kościół otwarty na wszystkich. Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

2. Dzisiaj poświęcenie różańców dzieciom I Komunijnym podczas Mszy św. o g. 9:30 w Podmoklach i o g. 11:00 w Babimoście. Podczas Mszy św. o g. 11:00 ustanowienie nowych Ministrantów i Marianek.

3. Msze św. w tygodniu  o g. 8:00, wieczorem  nabożeństwo różańcowe, a następnie Msza św. każdego dnia do soboty włącznie o g.17:00, a w niedzielę o g.17:30. W Podmoklach Różaniec jest odmawiany o g. 18:00, w czwartek o g. 17:00. Dzieci każdego dnia od poniedziałku do piątku włącznie otrzymują specjalne układanki z mapą „Maryjnego Szlaku Różańcowego”, przedstawiające najpopularniejsze sanktuaria maryjne w Polsce. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

4. Sanktuarium to szczególne miejsce, w którym doświadczamy działania samego Boga, dlatego w naszym Sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej, wprowadzamy od października, w każdą sobotę miesiąca Msze św. z błogosławieństwem:

I sobota miesiąca - uroczysta Msza św. o godz. 11 z sakramentem Namaszczenia Chorych i indywidualnym błogosławieństwem.

II sobota miesiąca - Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem małżeństw obchodzących rocznicę ślubu w danym miesiącu, a także rodzin.

III sobota miesiąca - Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa, dzieci i par pragnących przyjąć dar życia.

IV sobota miesiąca - Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem wdów i wdowców, rodziców po stracie dziecka i osób, które utraciły najbliższą osobę.

V sobota miesiąca - Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem osób uzależnionych i ich rodzin, prosząc o dar zerwania z nałogiem.

5. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych  w czwartek pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz w piątek od g.16:30.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od g.16:30, następnie Różaniec o g.17:00, a po nim Msza św.

7. W przyszłą sobotę II sobota miesiąca - Msza św. o godz. 9:30 z błogosławieństwem małżeństw obchodzących rocznicę ślubu w danym miesiącu, a także rodzin.

8. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej. Można w kancelarii parafialnej zamawiać intencje mszalne na 2023 r. Tylko i wyłącznie w sprawie samych intencji zapraszam we wtorek i środę rano po Mszy św. o g. 8:00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

9. Spotkanie młodzieży z klas VIII i I szkół średnich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczornej w Babimoście.

10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspierają materialnie naszą parafię składając swoje ofiary na jej utrzymanie i opłacanie bieżących zobowiązań. Jest to wyraz troski o dobro wspólne jakim jest Parafia

11. Sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o ofiary na sprzątanie mieszkańców ul. Kargowskiej 41-50. Dziękujemy.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki – „Niedziela” – 10 zł, „Gość Niedzielny” – 8 zł i „Gość Niedzielny” – 12 zł.

Ks. dr Andrzej Piela

Proboszcz Parafii