21.08.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. W taca przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

2. Msze św. w tygodniu o g.18:00, natomiast rano o g. 8:00, gdy jest zamówiona intencja. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od g.17:00, następnie Msza św. o g.18:00.

3. Jutro 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia  N.M.P. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest dla uboższych parafii w naszej diecezji.

15 sierpnia to także święto Wojska Polskiego. Msza św. o g. 11:00 będzie sprawowana w int. kadry 45 pułku lotniczego, działającego od 1957 r. w Babimoście. Modlić się będziemy za pilotów, techników, mechaników samolotowych, żołnierzy, pracowników cywilnych i ich rodziny. Za wszystkich, którzy z wielkim oddaniem służyli Ojczyźnie wykonując żołnierskie obowiązki, zadania na ziemi i w powietrzu. Jako jedyny pułk lotniczy w województwie lubuskim i w środkowo zachodniej Polsce, ku chwale Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej. Do wspólnej modlitwy w imieniu Seniorów Lotnictwa Wojskowego zaprasza prezes ppłk Alfred Hajduła. Do udziału we Mszy św. zapraszamy także poczty sztandarowe naszego miasta i gminy.

4. Za tydzień w niedzielę - 21 sierpnia będziemy obchodzić odpust św. Jacka - patrona kościoła na naszym cmentarzu. Wszystkie Msze św. w tym dniu zostaną odprawione na cmentarzu, a wieczorem po Mszy św. procesja żałobna do 5 stacji i różaniec z wypominkami. Uroczysta suma odpustowa o godz.11:00. Kartki na wypominki można wziąć z kościoła. Przez cały tydzień można będzie je również zostawić w skrzynce na cmentarzu, przy wejściu do kościoła.

5. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspierają materialnie naszą parafię składając swoje ofiary na jej utrzymanie i opłacanie bieżących zobowiązań. Jest to wyraz troski o dobro wspólne jakim jest Parafia.

7. Sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o ofiary na sprzątanie mieszkańców ulicy Jagienki. Dziękujemy.

8. Za tydzień III Niedziela miesiąca - tradycyjnie taca będzie przeznaczona na potrzeby re-montowe naszego cmentarza i kościoła.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki - "Niedziela" i "Gość Niedzielny" - 8 zł

Ks. dr Andrzej Piela

Proboszcz Parafii

wtorek,
16 sierpnia 2022

Czynna w środy bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej, w sprawach nagłych - wezwanie do chorego oraz pogrzeb - o każdej porze.

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Stefana Węgierskiego

OSUSZANIE KOŚCIOŁA

Osuszanie kościoła pw. św. Wawrzyńca w Babimoście przez firmę Aquapol.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubuskiego.