1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu .

2. W związku z epidemią koronawirusa we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religij-nym może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób. Dlatego w pierwszym rzędzie zapraszamy rodziny, które zamówiły intencje, prosimy o przyjście 15 minut wcześniej. Jeśli jest Msza św. koncelebrowana to mogą być maksymalnie 2 osoby z każdej intencji. Proszę o zrozumienie tego ograniczenia.

3. Msze św. w tygodniu o g. 8:00 i i wieczorem już o g.18:00, w Podmoklach w czwartek o g.17:00.

4. Komunia św. dla osób, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św. z powodu m. in. ograniczonej liczby uczestniczących w liturgii, będzie udzielana w niedziele o g. 9:00, o g. 12:00, i o g.19:00,  w Podmoklach zaraz po Mszy św. Jednorazowo może wejść 5 osób,wejście przez zakrystię.

5. Spowiedź św. może odbyć się tylko po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym,

nr 68/ 351-20-25.  Zachęca się wszystkich do wzbudzenia w sobie aktu doskonałego za popełnione grzechy, które przypominamy sobie w rachunku sumienia, odprawienia aktu pokutnego w formie dowolnej modlitwy i postanowienie sobie przystąpienia do spowiedzi zaraz po ustaniu epidemii i ograniczeń z nią związanych.

6. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta. Sprawy pilne, np. pogrzeb proszę zgłaszać telefonicznie. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są odwołane.

7. W sobotę Msza św. o g. 8:00 we wszystkich intencjach zanoszonych w marcu do M.B. Gospodyni Babimojskiej, oraz o ustanie epidemii. Intencje modlitwy - prośby, podziękowania można składać w kościele do skrzynki przy ołtarzu MB oraz za pomocą poczty elektronicznej.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca w Kościele obchód Wielkiego Tygodnia, które w tym roku z powodu panującej pandemii będziemy obchodzić w swoich rodzinach, które na ten czas staną się jeszcze bardziej Domowym Kościołem.

9. Odwiedziny chorych w domach odbędą się dopiero po zakończeniu kwarantanny, obecnie wezwania tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które mimo trudnej sytuacji wspierają materialnie naszą parafię składając swoje ofiary na jej utrzymanie i opłacanie bieżących zobowiązań. Jest to wyraz troski o dobro wspólne jakim jest Parafia. Dziękujemy również za  złożenie osobistej Jałmużny Postnej. Serdeczne Bóg zapłać. Przy tej okazji przypominamy nr rachunku bankowego:  61 9660 0007 0007 2658 2000 0030.

11.  Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny, koszt świecy to 15zł. Możliwe jest również dostarczenie ich do domu. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie telefonicznie.

12. Przygotowujemy się także do konsekracji kościoła w Podmoklach, która z powodu epidemii zostanie przesunięta. Będziemy mieć więcej czasu, aby się jeszcze lepiej do tego wyjątkowego wydarzenie przygotować. W ostatnich dniach zostało zamontowane nowe prezbiterium, ołtarz i ambona, pomalowane zostały ściana i front kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym możliwe było dokonanie tego wszystkiego.

13. Pozostajemy z Wami Drodzy Parafianie w duchowej łączności i modlimy się za Was każdego dnia. Polecamy wszystkich wstawiennictwu i opiece Matki Bożej, Naszej Babimojskiej Gospodyni.

Ks. dr Andrzej Piela

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu -  "LAETARE"

2. W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób. Dlatego we Mszy Św. mogą uczestniczyć członkowie rodzin, które zamówiły intencje, maksymalnie 2 osoby z każdej intencjii. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta. Sprawy pilne, np. pogrzeb proszę zgłaszać telefonicznie lub e-mailowo. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zostają odwołane.

3. Msze św. w tym tygodniu o g. 8:00 i o g.17:00, w Podmoklach w czwartek o g.17:00.

4. W środę -  25 marca  uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia.

5. Bardzo serdecznie również dziękujemy za ofiary wpłacane drogą elektroniczną na utrzymanie Parafii i opłacanie bieżących zobowiązań. Serdeczne Bóg zapłać.

Przy tej okazji przypominamy nr rachunku bankowego:

61 9660 0007 0007 2658 2000 0030.

Przypominamy też o złożeniu osobistej Jałmużny Postnej. Skarbonka jest przy wejściu do kościoła, przy ostatnich ławkach. Można też wpłacić drogą elektroniczną na konto.

5.  Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny, koszt świecy to 15zł.

6. W tym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Jan Bednarczyk i + Maria Wieczorek.Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

Ks. dr Andrzej Piela