W 1710 roku, dziękując za ocalenie przed epidemią cholery, przed znajdującym się w kościele parafialnym obrazem Najświętszej Maryi Panny Gospodyni Babimojskiej złożono uroczyste śluby:

"Błagając Boga Najwyższego, aby i na nas gniew Jego, jaki wtedy srożył się ogromnie w postaci zarazy we wsi Chobienice, uczynilismy całej parafii Babimojskiej ślub, że dla uczczenia Najświętszej Maryi Panny, w tutejszym obrazie szczególnie bardzo łaskawej, będziemy po wieczne czasy uroczyście obchodzić swięto Jej ofiarowania i każdego roku w tym dniu będziemy powstrzymywać się od wszelkich prac. Za zgodą obywateli Babimojskich i mieszkańców wiosek, Podmokli jednych i drugich oraz Nowej Wsi, postanowiliwsmy też przyjąć na siebie i naszych następców kary w wypadku niedotrzymania obietnicy".

W tym czasie epidemi w sposób szczególny chcemy polecać się opiece Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej, prosząc by jak przed 310 - laty, tak i dziś wypraszała potrzebne łaski nam, naszym rodzinom, zdrowie wszystkim chorym i im posługującym, zmarłym łaskę nieba, a ich najbliższym pociechę w smutku.

Salve Regina, Mater Misericordiae,

Misericordes oculos Tuos ad nos conerte

et benedictum ventris tui fructum

post hoc exsilium nobis ostende!

(modlitwa z cudownego obrazu)

Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia,

Miłosierne oczy Twoje na nas zwróć

i błogosławiony owoc żywota Twojego

po tym wygnaniu nam okaż!

Matko Boża Gospodyni Babimojska

- módl się za nami!

Ta modlitwa odmawiana jest w naszym kościele na końcu każdej Mszy Św. Można ją również odmawiać prywatnie w domach. Obrazki z cudownym wizerunkiem MB są dostępne w kościele obok obrazu. Zapraszamy do modlitwy za pośrednictwem MB Gospodyni Babimojskiej. Intencje modlitwy - prośby, podziękowania  można składać w  kościele do skrzynki przy ołtarzu MB oraz za pomocą poczty elektronicznej: matkabozagospodynibabimojska@gmail.com

W złożonych intencjach modlimy się przed obrazem Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej w środy podczas Nowenny, a w każdą  pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 w tych intencjach jest sprawowana uroczysta Msza Św.

Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy doznali jakichkolwiek łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej, przesłali swoje świadectwa listownie lub mailem. Można też przynieść je osobiście do kancelarii parafialnej.

Poniżej podajemy adres do korespondencji:

ul. Kościena 1

66-110 Babimost